Malarnia Paryska


Malarnia Paryska, to jednostka wydzielona w systemie Akademii Artystycznej, oferująca szeroki wachlarz usług artystycznych wyłącznie dla młodzieży starszej.

Nazwa projektu pochodzi od nazwy ulicy na warszawskiej Saskiej Kępie, gdzie mieści się pracownia, w której odbywają się zajęcia.

Malarnia Paryska, mimo swojego młodego wieku, ma już na swoim koncie niemałe sukcesy…

  • Prawie wszystkie teczki osób korzystających z oferty Malarni Paryskiej zostają przyjmowane na różnych wydziałach Akademii Sztuk Pięknych!
  • Ponad 80 proc. uczniów Malarni Paryskiej zdaje egzaminy na polskie i europejskie uczelnie artystyczne
  • W roku 2013  odnieśliśmy niespotykany dotąd sukces! 100% uczniów Malarni Paryskiej rozpoczęło studia na wybranych przez siebie Akademiach Sztuk Pięknych!
  • W roku 2014 Malarnia Paryska ponownie odniosła sukces. Przy przyjęciu wszystkich teczek tylko jednej osobie korzystającej z zajęć Malarni nie udało się zdać egzaminu wstępnego na wydział grafiki.

Chciałabym bardzo podziękować Pani Barbarze Wojciechowskiej i Panu Konradowi Wieniawie-Narkiewiczowi za kilkuletnią współpracę, za wspieranie talentu mojej córki Weroniki, za wpływ na jej wszechstronny rozwój.  Jestem przekonana, że dzięki tej życzliwej, bezinteresownej pomocy Weronika z powodzeniem zdała w tym roku egzaminy wstępne na ASP w Krakowie i Łodzi zajmując wysokie miejsca w rankingu osób, które zostały przyjęte na studia. Od października będzie studiować w Krakowie. Bez Akademii Artystycznej, bez udziału w plenerach nie byłoby tego sukcesu. Bardzo dziękuję! I gratuluję także ogromnego sukcesu innych podopiecznych, które także zdawały egzaminy w Łodzi.

Ewa Kuc,  mama Weroniki


Oferta Malarni Paryskiej jest skierowana do osób zdających na wszystkie wydziały Akademii Sztuk Pięknych, a także do amatorów, którzy chcieliby w familijnej atmosferze uprawiać sztukę.

Malarnia Paryska to nowy salon sztuki, jakich brakuje na polskim rynku. Nawiązuje do najlepszych tradycji przedwojennej Bohemy. Skupia ludzi nietuzinkowych, których łączy zamiłowanie do sztuki i sukces!

Od czterech lat współpracując z prestiżowym warszawskim Domem Kultury Śródmieście – GALERIA NA SMOLNEJ, organizujemy Wystawy aktualnych i byłych uczniów Malarni Paryskiej. W ten sposób gwarantujemy prezentację ich poczynań artystycznych, konieczną przy uprawianiu tego zawodu.

 

 

 

           

   

   

   

   

   

   

       


Zajęcia w Malarni Paryskiej obejmują malarstwo, rysunek (przede wszystkim z modela), zajęcia z kompozycji oraz zajęcia teoretyczne z historii sztuki. Całość prowadzi artysta malarz i grafik, dr Konrad Wieniawa-Narkiewicz (na zdjęciu poniżej).

Poniżej prezentujemy wybrane prace Konrada Wieniawy-Narkiewicza:

Zapraszamy do zapoznania się z dorobkiem Konrada Wieniawy-Narkiewicza (link poniżej):
CV Konrada Wieniawy-Narkiewicza

Szczegółowe informacje nt. zajęć w Malarni Paryskiej:

  • Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu  w godzinach 17.00 – 20.00;

 


Dane adresowe:

Wszystkie zajęcia w ramach działalności Malarni Paryskiej odbywają się pod adresem:

Warszawa, Saska Kępa, ul. Paryska 3 m. 5

tel. 608 064 828